لوازم یدکی میتسوبیشی پاژرو یا پاجرو (PAJERO)

میتسوبیشی پاجرو یک شاسی بلند سایز متوسط ژاپنی است.نام پاجرو از نام لئو پاروس پاجروز یک گربه بومی منطقه فلات پاتوگونای جنوبی آرژانتین، گرفته شده است.

میتسوبیشی پاجرو، از سال 1982 میلادی ، در بازار عرضه شده است. چهار نسل مختلف این خودرو، کم‌ و بیش در بازار ایران حضور دارند. اما محبوب‌ترین مدل‌های این خودرو در بازار کشور ما ، نسل‌های دوم (مونتاژ) و چهارم (وارداتی) آن است که توسط شرکت «بهمن خودرو» به بازار عرضه شده‌اند. 

نسل اول  (1982-1991)

این نسل نخستین نسل پاجرو است. و علاوه بر تولید در ژاپن در فیلیپین ، چین و کره جنوبی نیز مونتاژ شد. ابتدا در نسخه 3 درب با فاصله محور 92.5 اینچ و سپس نسخه 5 درب نیز با فاصله 106.1 اینچ تولید شد. سیستم تعلیق در جلو از نوع جناقی و در عقب شمش است و دارای شاسی نردبانی است.

 

نسل دوم  (1991-1999)

نسل دوم با یک بدنه بزرگتر در چهار مدل 3 درب پشت فلزی ، 3 در کروکی (کانواس) ، هایروف نیمه بلند و هایروف بلند 5 در با فاصله محور های 107.3 و 95.3 اینچ تولید شد.

در این مدل از ترمز ABS با چهار چرخ دیسک ، چهار فنر لول ، قفل دیفرانسیل ، سیستم کنترل هوشمند محور جلو به نام SUPER SELECT 4WD که برای اولین بار توسط میتسوبیشی ابداع شد. و کمک های الکترونیکی با سه وضعیت سخت ، متوسط ، نرم  کیفیت سواری و هندلینگ را بسته به شرایط جاده از طریق سوئیچ کنسول مرکزی تغییر داد.

شرکت بهمن خودرو از مدل 2005 تا 2007 با موتور 3.5 لیتری  و اتاق 5 در به همراه گیربکس پنج دنده اتوماتیک و چهار دنده دستی مونتاژ کرد.

نسل سوم ( 2006-1999)

نسل سوم سال 1999 در ژاپن و اواخر سال 2000 به بازارهای جهانی صادر شد

در این نسل از بدنه عریض تر با ارتفاع کمتر از سطح زمین و شاسی مونوکوک (یکپارچه) به همراه شاسی نردبانی برای افزایش استحکام پیچشی و نرمی کابین و ایمنی بیشتر در تصادفات استفاده شد. همچنین باک سوخت پاجرو جابجا شد تا توزیع وزن و ارتفاع از زمین بهبود پیدا کند. در این نسل دارای دو صندلی در ردیف سوم به صورت تاشو می باشد.در کشور ما از پاجرو سوم به تعداد محدود وارد شده است.

نسل چهارم ( 2021-2006)

نسل چهارم در سپتامبر2006 در نمایشگاه اتومبیل پاریس رونمایی شد. سیستم SUPER SLECT II و تعلیق همان نسل سوم (عقب فنرهای لول غیرمستقل  و جلو تعلیق مستقل) همچنین استفاده شد. شاسی مونوکوک نیز نسبت به نسل قبل بهبود پیدا کرد. و این نسل در زمان تولید دو مرتبه فیس لیفت شد.

مهم

قبل از خرید و یا سفارش قطعه، حتما شماره شاسی خودروی خود را اعلام نمایید.

خودروهای خارجی و مدل بالا از تنوع زیادی در مدلها و سالهای تولید و سری های تولید برخوردار هستند و ممکن است قطعات داخلی خودرو در مدلهای متفاوت  به یکدیگر نخورند. فروشندگان خبره و تعمیرکاران مجرب نقشه های فنی خودروها را در اختیار دارند که بر اساس شماره شاسی خودرو میتوانند شماره فنی قطعات را استخراج کنند و همچنین مطابقت قطعه با خودروهای شما را کنترل کنند. 

نمونه هایی از قطعات یدکی خودروهای میتسوبیشی پاژرو یا پاجرو موجود در فروشگاه پاینده