فروشگاه پاینده در دهه 30 شمسی و در کوچه بهناز چراغ برق با همت مرحوم فرج الله فهیمی آغاز به کار کرد. در ابتدا بر روی واردات و فروش قطعات ماشینهای امریکایی کار شد. با ورود خودروهای ژاپنی میتسوبیشی در دهه 50، فروشگاه پاینده اولین فروشگاهی بود که بصورت جدی در زمینه تامین و توزیع و فروش لوازم یدکی میتسوبیشی فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون نیز همواره بر روی قطعات میتسوبیشی متمرکز بوده است. فروشگاه پاینده از اوایل دهه هفتاد و با ورود اولین سری خودروهای کره ای هیوندای و بواسطه مشابهت قطعات این خودروها با میتسوبیشی، واردات و فروش لوازم یدکی هیوندای و قطعات مشترک هیوندا و کیا را نیز به دستور کار خود اضافه نمود و هم اکنون نیز متمرکز بر این دو شاخه فعالیت باقی مانده است.

پاینده همواره سعی کرده است که خط مشی های زیر را در هر شرایطی دنبال نماید:

  • وظیفه ما تامین کالاهای اصلی و با کیفیت برای مشتریانمان است. صداقت سرلوجه کار ما است و ما به هیچ قیمتی حاضر نیستیم که اعتبار خود را با ارائه کالاهای تقلبی از دست بدهیم.
  • ما همواره با تکنولوژی حرکت کرده ایم و سعی کرده ایم که کسب و کارمان را با پیشرفت تکنولوژی بروز نماییم. سیستمهای بروز نرم افزاری و اینترنتی، سیستمهای بارکد و سیستم های ارتباط با مشتریان نمونه هایی از دستاوردهای ما است که ما را از دیگر همکاران متمایز کرده است.
  • با وجود گسترده بودن طیف قطعات مورد نیاز مشتریان و همچنین مشکلات تامین کالای وارداتی، درصد زیادی از نیازها را پاسخگو باشیم.
  • پاینده سعی کرده است که اصالت و صداقت مجمموعه را با جدیت و نظم و چابکی و با سبکی مدرن در هم بیامیزد که کسانی با ما کار میکنند بتوانند به ما اطمینان و اعتماد کنند.