اخبار میتسوبیشی

برنامه‌های محیط‌زیستی میتسوبیشی

گروه برقی میتسوبیشی (The Mitsubishi Electric Group) اظهار کرده که کره‌ زمین باید برای نسل‌های آینده حفظ شود؛ در نتیجه محدود کردن تاثیر مخرب بر محیط‌زیست یکی از اولویت‌های بالای مدیریتی این کمپانی است. هدف میتسوبیشی تبدیل شدن به یک شرکت سبز پیشروی جهانی است که با حل کردن مسائل از طریق تولید محصولات و سیستم‌های ذخیره کننده‌ انرژی و با ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی در عملیات کسب و کار، در سراسر جهان فعالیت دارد. این فعالیت‌ها به منظور ایجاد یک جامعه‌ مرفه، برای رسیدن به ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍«جامعه پایدار» و «شیوه زندگی ایمن و راحت» به طور همزمان، صورت می‌گیرد.

کمپانی میتسوبیشی، تخصص فنی و نوآوری‌های جدید را برای به حداقل رساندن اثرات زیست‌محیطی تولیدات خود، به کار می‌برد و این امر را به طور عمده از طریق کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، ترویج منابع پایدار و برای کمک به حفظ گوناگونی زیستی انجام می‌دهد. این کمپانی همچنین تلاش خواهد کرد از طریق بهبود مستمر محصولات و خدمات، با تمرکز بر کاهش اندازه و وزن، کارایی بالا، صرفه‌جویی در منابع و بهره‌وری انرژی اقدام نماید.

کمپانی میتسوبیشی به مردم درباره‌ ابتکارهای زیست‌محیطی برای ترویج درک متقابل، اطلاع‌رسانی می‌کند. علاوه بر رعایت قانون و احترام به هنجارهای اجتماعی، این کمپانی به تغییرات اجتماعی حساس است و توجه و رسیدگی به محیط‌زیست یک بخش ثابت از فعالیت‌های آن به شمار می‌رود. همان‌طور که بیانیه‌ شرکت یعنی “تغییرات برای بهتر شدن” نشان می‌دهد، هدف نهایی میتسوبیشی این است که کیفیت زندگی مردم را بهبود بخشد و سهم بزرگی در محیط‌زیست زمین داشته باشد.

شایان ذکر است اکنون شرایط خوبی برای ورود سیستم‌های برقی و هیبریدی به کشور فراهم شده که حذف سود بازرگانی مربوط به ورود این فناوری در زمینه خودرو، موتورسیلکت و قطعات آنها یکی از این اقدامات است. با توجه به این که سیاست سازمان حفاظت محیط‌زیست کاهش سوخت‌های آلوده و منابع متحرک آلوده‌کننده است، از ورود خودروها و موتورسیکلت‌های برقی و هیبریدی به داخل کشور حمایت می‌کند.

اصطلاح پلاگین هیبرید یا PHEV به خودروهایی گفته می‌شود که ضمن بهره‌گیری از مجموعه باتری‌های قابل شارژ و موتور الکتریکی به یک موتور بنزینی یا دیزلی نیز مجهز شده‌اند(هیبریدی) و همچنین باتری این خودروها از طریق موتور بنزینی یا شارژ مستقیم باتری‌ها از طریق برق شهری (پلاگین) امکان‌پذیر است.

کمپانی میتسوبیشی یکی از دوستداران محیط‌زیست و طبیعت است که در این عرصه اقدامات زیادی انجام داده است. میتسوبیشی اوتلندر PHEV به عنوان اولین شاسی بلند پلاگین هیبرید جهان از مجموعه باتری‌های لیتیوم یونی ۳۰۰ ولت به عنوان نیروبخش دو موتور الکتریکی خود استفاده می‌کند و سیستم بنزینی آن با پیشرانه ۲ لیتری مجهز به تکنولوژی MIVEC میتسوبیشی است. این خودرو امکان حرکت در سه حالت را دارا است.

در حالت EV یا تمام الکتریکی، میتسوبیشی اوتلندر PHEV می‌تواند تا ۵۲ کیلومتر مسیر را طی کند و حداکثر سرعتش را به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برساند. در این حالت هیچ آلودگی صوتی از خودرو تولید نمی‌شود و تمام بار حرکتی خودرو به عهده‌ی باتری‌ها و دو موتور الکتریکی آن است. خودرو در این حالت هیچ مصرف سوختی ندارد و آلایندگی آن صفر است. در حالت Series ، موتور بنزینی برای شارژ باتری وارد مدار می‌شود و مصرف خودرو فقط ۱.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. حالت سوم حرکتی این شاسی بلند دو دیفرانسیل، با نام Parallel شناخته می‌شود که در آن موتور بنزینی کنترل حرکت را در سرعت‌های بالا به دست می‌گیرد و موتورهای الکتریکی به کمک آن می‌آیند .تمامی این فرآیند بطور هوشمند و تمام اتوماتیک انجام می‌شود.

شارژ معمولی میتسوبیشی اوتلندر PHEV از طریق برق شهری به حدود ۳.۵ ساعت زمان نیاز دارد و در صورت انتخاب شارژ سریع این زمان به ۳۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *