اخبار میتسوبیشی

خودرو های تاریخی میتسوبیشی

خودرو

میتسوبیشی موتورز سالها از نظر فروش و شهرت در سطح اول برندهای ژاپنی قرار داشت.
در این مقاله به بررسی ۴خودروی تاریخی میتسوبیشی میپردازیم.

میتسوبیشی لنسر ۱۶۰۰ GSR

تاریخچه‌ی نام لنسر به سال‌های خیلی دور و عملکرد درخشان آن در مسابقات رالی بازمی‌گردد. نسخه‌ی ۱۶۰۰ GSR این خودرو که بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۹ تولید شده  تنها به‌صورت دو درب در دسترس بود. این خودرو در آفریقا با نام مستعار پادشاه خودروها شناخته می‌شود چراکه دو پیروزی مهم در رالی سفری کنیا را به دست آورد. نسخه‌ی جاده‌ای این خودرو از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱۰۸ اسبی استفاده کرده اما بعدها خروجی آن به ۱۶۹ اسب بخار هم رسیده است.

خودرو میتسوبیشی

خودرو میتسوبیشی
میتسوبیشی گالانت VR-4

گالانت یکی از پر سابقه ترین خودروهای تاریخ بوده و به مدت ۴۵ سال و در نسل‌های گوناگون تولید شده است. مدل پرفورمنس VR-4 آن یکی از شاخص‌ترین نسخه‌های تاریخ گالانت بود  و موفقیت زیادی در مسابقات قهرمانی رالی جهانی به دست آورد که همین امر باعث شد لنسر اوولوشن هم تولید شود.

اگرچه مدل VR-4 اکثراً از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربو استفاده کرده اما هشتمین نسل این خودروی پرفورمنس به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر توئین توربوی ۲۳۷ اسبی و سیستم چهار چرخ محرک مجهز بوده است. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت گالانت VR-4 برابر با ۶.۵ ثانیه بوده است.

خودرو میتسوبیشی

میتسوبیشی

میتسوبیشی ۳۰۰۰ GT VR-4

میتسوبیشی ۳۰۰۰GT یکی از بهترین خودروهای اسپورت تاریخ بوده است. ژاپنی‌ها این خودرو را GTO می‌خواندند. از جمله ویژگی‌های برجسته‌ی این خودرو می‌توان به پیشرانه‌ی توئین توربوی ۳۰۰ اسب بخاری، سیستم چهار چرخ محرک، فرمان پذیری تمام چرخ ها و آئرودینامیک فعالی اشاره کرد که همه‌ی این‌ها باعث ایجاد شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۵.۴ ثانیه‌ای می‌شدند.

خودرو

خودرو میتسوبیشی

میتسوبیشی دیامانته

با آغاز دهه‌ی ۹۰ میلادی ژاپنی‌ها اقدام به تولید سدان فول سایز لوکس کردند. اگرچه دیامانته شبیه ب‌ام‌و سری ۵ آن زمان است اما کمی پرفورمنس را نیز چاشنی کار نموده است. این خودرو از ویژگی‌هایی همچون سیستم تعلیق فعال برخوردار بوده است. متأسفانه نسل‌های بعدی این خودرو به سدان های خانوادگی متوسطی تبدیل شدند.

برای خرید لوازم یدکی میتسوبیشی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *