فنی آموزشی

قوانین عجیب و غریب در رانندگی

                قوانین عجیب و غریب در رانندگی

شستن خودرو یکشنبه ممنوع:  در کشور سوئیس قوانین محدود کننده‌ زیادی برای خودروها وجود دارد و اکثر مردم با وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه یا پیاده مسافت‌ها را طی می‌کنند، در سوئیس شما نمی‌توانید ماشینتان را به منظور افزایش قدرت یا سرعت تیون کنید و همچنین شما نمی‌توانید در روز تعطیل عمومی، خودرویتان را بشویید.

نوشیدن آب پشت فرمان ممنوع: شاید این قانون اگر برای کشوری با آب و هوای سرد بود، کمی منطقی به نظر می‌رسید، ولی برای کشوری مثل قبرس با آب و هوای گرم و مرطوب که معمولا دمای هوا بیشتر از ۲۵ درجه است مسخره به نظر می‌رسد. دلیل وضع این قانون، جلوگیری از پرت شدن حواس راننده در هنگام رانندگی است ولی گرمازدگی در هنگام رانندگی بسیار خطرناک‌تر از نوشیدن آب است!

بیرون پریدن از خودروی در حال حرکت با بیش از سرعت 105 کیلومتر در ساعت در ایالت کالیفرنیا ممنوع: کاملا درست حدس زدید، شما قانونا مجاز هستید از خودرویی که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در حال حرکت است بیرون بپرید، ولی چه کسی با عقل سالم همچین کاری را انجام می‌دهد؟!

رانندگی با خودروی گلی ممنوع: پاکیزگی از آن‌چه که فکر می‌کنید در روسیه ارزشمندتر است، رانندگی کردن با خودروی کثیف در روسیه می‌تواند برای شما ۳۲ یورو خرج بتراشد 

دادزدن یا فحش دادن در مکانهای عمومی خصوصا در رانندگی ممنوع: یکی از عجیب‌ترین و بهترین قوانین موجود در دنیا، در ایالت مریلند در صورتی که در محل‌های عمومی حتی در حال رانندگی و پشت فرمان داد بزنید یا فحش بدید ۱۰۰ دلار جریمه یا ۹۰ روز حبس محکوم می‌شوید!

24ساعته با چراغ روشن برانید: در سوئد شما موظف هستید تا در هر ساعتی از روز با چراغ‌های روشن برانید، در زمستان به دلیل تاریکی زودهنگام هوا این قانون منطقی به نظر می‌رسد ولی اگه ظهر روز تابستونی با چراغ خاموش رانندگی کنید نیز جریمه خواهید شد، شایان ذکر است به همین دلیل است که امروزه اکثر خودروها مجهز به دی‌لایت هستند

سفر رفتن با باک خالی ممنوع: این جمله بیشتر شبیه توصیه پدرانه قبل از هر سفری است ولی در اتوبان‌های معروف آلمان اصلا دوست ندارید که بنزین خودرویتان به اتمام برسد، زیرا ممکن است ۶ ماه از رانندگی تعلیق یا تا ۵ سال حبس محکوم شوید! بله، تا ۵ سال!

رانندگی دوشنبه ها ممنوع: بالاخره جرات رانندگی در خیابان‌های پر ازدحام مانیلا، اندونزی را پیدا کردید، ولی صبر کنید، اگر دوشنبه است و راست‌ترین رقم پلاک خودرویتان ۱ یا ۲ است، شما امروز باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید!.

از عابرین پیاده فاصله بگیرید: خیابان‌های سنگاپور از امن‌ترین و روان‌ترین خیابان‌ها در دنیا هستند، دلیل این امر نیز این است که هر وسیله نقلیه موتوری، باید حداقل ۱۵ متر با عابرین پیاده فاصله داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *